در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷       ساعت ۱۱:۵۱       ۲۰۰ بازدید


خلاصه خبر :
حجت الاسلام والمسلمین اسدالله رئیسی در گفت وگو با خبرنگار شفقنا از پذیرش طلاب در ۷ رشته در مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع) خبر داد.

مرکز تخصصی ائمه اطهار با اشاره به پذیرش در ۵ رشته برای شهر قم و ۲ رشته در اصفهان عنوان کرد: در استان قم در رشته های علوم اسلامی با گرایش کلام، علوم اسلامی با گرایش تفسیر و علوم قرآنی برای سطح دو و نیز رشته علوم اسلامی با گرایش تفسیر علوم قرآنی، کلام اسلامی با گرایش حجت الاسلام والمسلمین اسدالله رئیسی در گفت وگو با خبرنگار شفقنا از پذیرش طلاب در ۷ رشته در مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع) خبر داد.

معاون تطبیقی بین المذاهب و کلام اسلامی با گرایش مذاهب اسلامی برای سطح سه پذیرش خواهیم داشت.

او در خصوص پذیرش طلاب در استان اصفهان افزود: پذیرش طلاب در استان اصفهان در رشته های علوم اسلامی با گرایش کلام برای سطح دو و کلام با گرایش مذاهب اسلامی برای سطح سه این استان صورت می گیرد.

رئیسی با اشاره به حذف امتحان کتبی در این دوره از پذیرش گفت: پذیرش از طریق میانگین معدل دروس مرتبط با آن رشته می باشد و البته مصاحبه حضوری نیز از دروس مرتبط با آن رشته بعلاوه علوم پایه همچون ادبیات، فقه و اصول انجام خواهد گرفت ضمن آنکه درصد انگیزه داوطلب نیز مدنظر قرار خواهد گرفت.

او اتمام سطوح ما قبل دوره را از شرایط الزامی پذیرش خواند و تصریح کرد: پذیرش فقط برای برادران طلبه می باشد و خدود ۱۵۰ نفر از بین داوطلبین پذیرش خواهند شد.

به گفته معاون مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع)، مصاحبه در خرداد ماه انجام می گیرد و شروع سال تحصیلی نیز اول شهریور ۹۸ می باشد.

او خاطرنشان کرد: شرایط سنی پذیرش طلاب برای سطح دو ۳۰ سال و برای سطح سه ۳۲ سال می باشد.

رئیسی ارائه مدرک رسمی تخصصی را از مزایای تحصیل در مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع) دانست و ادامه داد: دوره های این مرکز به صورت پژوهش محور می باشد و این کمک می کند تا طلاب با اصول پژوهشگری آشنا شوند ضمن اینکه آثار آنان در مجله تخصصی مرکز به چاپ خواهد رسید همچنین کمک هزینه مختصری نیز به آنان تعلق می گیرد.

 

او افزود: چون رشته کلام اسلامی با گرایش مذاهب اسلامی و تطبیقی به صورت تخصصی آموزش داده می شود کسانی که در امور تبلیغی در استان هایی که قومیتی هستند، حضور دارند در اولویت خواهند بود.

معاون مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع) همچنین خاطرنشان کرد: از طلابی که پس از پایان دوره های آموزشی برتری علمی داشته باشند به عنوان استاد و استادیار استفاده خواهد شد.

آخرین مهلت پذیرش تا ۲۸ اسفند ماه سال جاری و از طریق سایت  http://mt.ismc.ir می باشد.