در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۴       ساعت ۲۱:۰۴       ۲۰۰ بازدید


خلاصه خبر :
معرفی مراکز و رشته های تخصصی + راهنمای ثبت نام آزمون متمرکز سال تحصیلی 96-1395

معرفی مراکز و رشته های تخصصی


راهنمای ثبت نام آزمون متمرکز سال تحصیلی 96-1395


   رشته­ های تخصصی، شاخه­ هایی از علوم اسلامی هستند که نیاز امروز جامعه، توسعه و تقویت آنها را می­ طلبد این رشته­ ها که هر یک سابقه ­ای دیرین در تلاش های علمی حوزه و حوزویان دارند هم پای علم اصیل و ممتاز فقه همواره مورد توجه عالمان جامع اندیش حوزه ­ها بوده­اند.


در عصر حاضر، تکثر علوم و انبوه شبهات و نیازها قابل انکار نیست.


بر این اساس و با توجه به تأکیدات بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس ­سره) و رهبر عالیقدر انقلاب حضرت آیت الله خامنه­ ای (مدظله­ العالی) و با عنایت­ مراجع معظم و زعمای حوزه و نیز با همت شورای عالی و مدیریت حوزه بیش از 20 سال است که رشته­ های تخصصی در حوزه پاگرفت تا به تربیت فضلایی اندیشمند و مدرسان و پژوهشگرانی ارزشمند در رشته ­های متعدد علوم اسلامی بپردازد.


در این بین نقش و تلاش خالصانه مسئولان واحدهای آموزش تخصصی به خصوص مدیران محترم آنها ستودنی است.


رویکرد مثبت طلاب جوان و گسترش روزافزون رشته­ های تخصصی مسئولیت تصمیم ­گیرندگان و تصمیم سازان حوزوی در امور مربوط به این رشته ها را سنگین­ تر می کند. امید که در افق پیش رو شاهد ایجاد و توسعه نظام مند رشته ها و واحد های آموزش تخصصی حوزه باشیم.


دفترچه حاضر، راهنمای ثبت نام از متقاضیان شرکت در آزمون ورودی است، که با تلاش مدیریت امور واحد­های تخصصی معاونت آموزش حوزه­ های علمیه تهیه شده است.